top of page

AKADEMIA MAŁEGO ODKRYWCY

  • Aleksandra Schulz
  • 6 lut 2019
  • 2 minut(y) czytania


AKADEMIA MAŁEGO ODKRYWCY

Celem programu jest wspieranie rozwoju dzieci nie tylko poprzez edukację i naukę ale również śmiech i zabawę. Chcemy pomagać w odkrywaniu "nowych" talentów.

Jest to program skierowany do uczniów zdolnych z klas I-III, chcących poszerzać swoje zainteresowania, wiadomości i umiejętności. Maksymalna ilość dzieci - 25. Zajęcia będą się odbywały w czwartki o 16.15 i będą prowadzone przez nauczycieli oraz specjalistów z naszej szkoły. W każdym tygodniu proponujemy zajęcia o innej tematyce. Zapisy u wychowawców klas lub pedagoga. Pierwsze zajęcia ruszają 21.02.2019 roku.

Proponujemy:

Język angielski przez zabawę

W naszej Akademii język poznajemy podczas codziennych czynności. Dzieci uczestniczą w spotkaniach z lektorem (który rozmawia z pociechami wyłącznie po angielsku) podczas zabawy, w ten sposób naturalnie chłoną wiedzę.

Mały Ekolog

Dołożymy wszelkich starań żeby Planeta Ziemia była szczęśliwa. Celem warsztatów jest wytworzenie trwałych nawyków i zachowań w duchu ekologicznego stylu życia w domu, w szkole i w najbliższym otoczeniu.

Poznajemy Świat

Zajęcia polegają na poznawaniu odmiennych kultur, krajów i przeróżnych zakątków świata. Przy pomocy materiałów dydaktycznych: zdjęć, książek, filmów itp? będziemy wspólnie podróżować i poznawać nowe miejsca, nowych ludzi ich kultury i zwyczaje.

Potyczki matematyczne

Grupowe zabawy z matematyką

Programowanie komputerowe

Warsztaty komputerowe mają na celu przedstawienie uczniom czym jest programowanie i kodowanie.

Sensoplastyka

Pozwólmy dzieciom być dziećmi. Niech malują sensorycznie, brudzą się, doświadczają.

Sensoplastyka, to zajęcia bez ograniczeń wiekowych, każdy znajdzie coś dla siebie. Plastyka sensoryczna wprowadza nas w świat zapachów, faktur i kolorów. Dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw, rozwija kreatywność i twórcze myślenie poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów, takich jak: węch, smak, zapach, słuch, wzrok i dotyk. Stymulując receptory wpływamy na ilość i rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Więcej połączeń w mózgu tym łatwiej się myśli

Logorytmika

Zajęcia umuzykalniające połączone z rozwijaniem mowy. Program obejmuje: naukę piosenek, ćwiczenia ortofoniczne i dykcyjne, kształtowanie wrażliwości muzycznej dzieci. Muzyka staje się bodźcem do ruchu i jego inspiracją. Ruch powinien być następstwem muzyki i wywołanego nią stanu emocjonalnego .

Stymulacja polisensoryczna

Zajęcia polisensoryczne, to nauka wielozmysłowego doświadczania świata, która ma na celu wywołanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Zajęcia polegają na tym, że nauczyciel dostarcza uczniowi różnego rodzaju bodźce zmysłowe: dotykowe, smakowe, węchowe, słuchowe i wzrokowe.

Savoir vivre ? czyli jak pięknie żyć

Ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.

Udzielanie pierwszej pomocy

Nauka pierwszej pomocy w formie zabawy

Jak radzić sobie ze stresem?

Dzieci poznają techniki radzenia sobie w sytuacjach dla nich trudnych w sposób akceptowany społecznie.

Koordynatorem programu jest Pedagog/Terapeuta mgr Ewa Wypijewska.


 
 
 
OSTATNIE POSTY
bottom of page